


| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Height | 900 µm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 50 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | CAN, I²C, I²S, IrDA, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 20 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, I²C, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of ADC Channels | 1 |
| Max Frequency | 50 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 20 |
| Number of SPI Channels | 1 |
| Number of Timers/Counters | 14 |
| Number of I2C Channels | 1 |
| Number of UART Channels | 2 |
| Number of USB Channels | 1 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Max Clock Frequency | 50 MHz |
Stock: 1139
Distributors
pcbx
Unit Price$4.48667
Ext.Price$4.48667
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.48667 | $4.48667 |
| 10 | $2.57847 | $25.78470 |
| 25 | $2.56564 | $64.14100 |
| 50 | $2.56187 | $128.09350 |
| 100 | $2.55811 | $255.81100 |
| 300 | $2.55436 | $766.30800 |
| 500 | $2.55061 | $1275.30500 |
| 1000 | $2.54683 | $2546.83000 |
